piątek, 14 czerwca 2013

Jakiś pomysł?

Witam wszystkich,
Na wstępie chciałabym zdementować pogłoski, jakobym umarła lub porzuciła projekt. Po prostu właśnie zaczyna się sesja letnia, a co za tym idzie rozpoczął się "wysyp" kolokwiów oraz projektów zaliczeniowych. Sprawy nie ułatwia to, że studiuję na dwóch kierunkach i już dawno powinnam skończyć pisać pracę licencjacką... Ale nie o tym chciałam rozmawiać.

Już wielokrotnie pojawiały się oskarżenia, że niewystarczająco promuję wydawnictwo i jego publikacje. Cóż, nie mogę się z nimi nie zgodzić. Robię, co mogę, ale żaden ze mnie fachowiec. Dlatego właśnie zwracam się do Was. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, sugestie lub pomysły odnośnie promocji i marketingu, proszę się nie krępować. Nawet wypowiedź, która na pierwszy rzut oka wydaje się niemądra, ostatecznie może okazać się niezwykle pomocna.

15 komentarzy:

 1. Zacząłbym od publikacji w epub i mobi zamiast ograniczania się do pdf. ten ostatni jest fajnym formatem, ale mało użytkowym w czytnikach. W dodatku jego transformacja na wcześniej wymienione staje się nieczytelna.

  (ewentualnie mogę w tym pomóc, jeśli dostanę rtf)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę mógłbyś to zrobić? Od dawna nad tym pracuję, ale bez większego powodzenia. Nie ważne, co robię, układ tekstu cały czas ulega rozbiciu. Czy miałbyś coś przeciwko, żebym przesłała ci plik RTF jeszcze dziś?

   Usuń
  2. Nie miałbym. Pytanie tylko, co się dzieje, że tekst ulega rozbiciu? Co to znaczy?

   Usuń
  3. To znaczy, że na jedną stronę wchodziły dwa-trzy zdania, a reszta przeskakiwała na następną.
   Zanim wyślę plik, miałabym jeszcze jedno pytanie. Mianowicie, chcesz, żeby dopisać Twoje nazwisko pod "Skład i łamanie druku"? Wydaje mi się, że byłoby to uczciwe.

   Usuń
  4. Będzie mi miło, aczkolwiek konieczne nie jest.

   Usuń
 2. Ja mogę Ci pomóc - jak na razie - na obszarze internetu, ale musiałabyś napisać do mnie maila, to bym Ci objaśniła mój pomysł.
  Bo się nie odzywasz >8c'

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto popisać do portali pisarskich o patronaty - zawsze nadają większego rozgłosu konkursom jak "Bitewny pył" oraz samemu wydawnictwu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do kilku już pisałam, jednak, jeśli masz na myśli jakieś konkretne witryny, byłabym wdzięczna za podanie ich adresów :). To bardzo ułatwiłoby mi pracę.

   Usuń
  2. Zaczęłabym od mniejszych portali, by nie rzucać się na te najbardziej znane. Niestety trzeba od tych mniejszych, bo one będą skłonne pomóc.
   Proponowałabym zagadać do fantasty.pl, knowacz.pl, piorem-feniksa.blog.onet.pl, opowiadania.pl?

   Usuń
  3. Z Knowaczem współpracuję już od czasów pierwszego e-booka, podobnie z Piórem Feniksa. "fantasty.pl" to wypożyczalnia dmuchanych zamków i innych atrakcji dla dzieci. Obawiam się, że tematyka "Bitewnego pyłu" nieco odbiega od ich profilu... Za to "opowiadania.pl" wyglądają interesująco. Dziękuję!

   Usuń
 4. Ależ Marto...Bądź cierpliwa, niedługo dostaniesz na maila coś do czytania ^_^

  A tak oprócz tego, to uważam, że każdy byłby zainteresowany Twoim wydawnictwem, które może otworzyć drzwi do ogromnego i zamkniętego świata pisarzy. Tak jak mówili moi poprzednicy, pokaż sie na portalach! Tam ukrywają się nowe talenty, które marzą o tym, żeby ktoś ich wydał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wspaniały komplement ^^

   Będę czekać na tego maila :)

   Usuń
 5. Może weryfikatorium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Dobra myśl! Na śmierć o nich zapomniałam!

   Usuń