wtorek, 21 maja 2013

Wiadomość z ostatniej chwili

Jeden z autorów -- Andrzej Chodacki, właśnie wycofał z konkursu opowiadanie pt. Dobrzy ludzie.

Gdy ogłoszę nabór do następnej antologii, proszę, przypomnijcie mi, że tym razem mam zaznaczyć w regulaminie, że pod groźbą sankcji nie można wycofywać prac po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu.

14 komentarzy:

 1. Nie jestem pewien, czy dałoby się to obronić pod względem prawnym. Zwłaszcza sankcji :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, chodziłoby o takie same sankcje, jakie mają Esensja i QFant za wycofanie opowiadania już skierowanego do publikacji - nieprzyjmowanie dalszych tekstów od twórcy. W przypadku naboru do antologii oznaczałoby to także automatyczne zdyskwalifikowanie pozostałych prac tego samego autorstwa (jeśli do kolejnego etapu przeszła więcej niż jedna, ma się rozumieć).

   O ile się orientuję, tak długo jak nie została zawarta umowa, polskie prawo nie jest władne zmusić wydawcę, aby wydrukował dzieło, którego publikować sobie nie życzy.

   Usuń
  2. W tym aspekcie masz rację. Niemniej sytuacja jest IMO odwrotna - autor się wycofał a nie wydawnictwo.

   Sankcja taka, jak opisałaś to IMO standardzik, chyba że autor miałby naprawdę dobre wytłumaczenie.

   Usuń
  3. W tym przypadku nic nie stało na przeszkodzie, żeby autor zdążył mnie powiadomić ciut wcześniej. Dlatego jestem taka poirytowana.

   Usuń
 2. Andrzej Chodacki21 maja 2013 08:48

  Przepraszam za wycofanie opowiadania, które zostało zakwalifikowane do dalszego etapu Konkursu. Zgadzam się na ukaranie mnie w postaci kasacji pozostałych dwóch opowiadań, które zostały wybrane do dalszego etapu. Będzie to sprawiedliwe i nie mam pretensji, jeśli wszystkie trzy opowiadania zostaną skreślone z Konkursu. Teraz decyzja należy do Administratora.
  Pozdrawiam wszystkich pozostałych półfinalistów.
  Andrzej Chodacki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja się nie zgadzam. Po pierwsze, wcale nie byłoby to sprawiedliwe. W regulaminie nie ma takiej zasady i dodawanie jej teraz, już po fakcie, byłoby nie w porządku. Po drugie, zaszkodziłoby to pozostałym półfinalistom. Musiałabym wstrzymać pracę sędziów (nie mam gwarancji, że po takim numerze zgodziliby się pozostać sędziami), jeszcze raz przeczytać wszystkie prace, aby wyłonić nowych zwycięzców... To opóźniłoby ostateczne rozstrzygnięcie konkursu o całe wieki!
   Oczywiście, jeśli bardzo zależy Panu na wycofaniu nowych prac, zrobię to natychmiast. Proszę dobrze się nad tym zastanowić i przesłać swoją ostateczną decyzję na maila wydawnictwa.

   Usuń
  2. andrzej Chodacki21 maja 2013 11:27

   Ależ ją nie chce wycofywać pozostałych dwóch opowiadań. Tylko widząc Pani wzburzenie zostawiam Pani decyzję. Jeśli mogę pozostać w konkursie,to chętnie pozostaje. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. W takim razie bardzo się cieszę i również pozdrawiam.

   Usuń
 3. Będzie może kiedyś drugi tom "Bitewnego Pyłu"? Opowiadania bitewne mają tak rozległą tematykę, że chyba da się zrobić dwie takie antologię? W każdym razie czekam na inne antologię z gatunku szeroko pojętej fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy. Wszystko zależy od popularności antologii.

   Usuń
  2. Cóż, ja ten pomysł popieram całą sobą, jako że tym razem nie udało mi się przesłać żadnej pracy. Jak na razie spoczywam pod gruzami własnego życia prywatnego.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Dlaczego czekać na specjalny nabór? Przecież wydawnictwo jest cały czas otwarte na prace o różnej długości i tematyce.

   Usuń
 4. A jest możliwość wydania micropowieści jako jeden ebook? Czy zrobić lepiej zbiór micropowieści? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, obecnie preferowałabym pojedyncza mikropowieść. Pierwszy opublikowany przez wydawnictwo e-book to zbiór opowiadań,"Bitewny pył" też, nawet ten równoległy projekt, o którym pobieżnie wspominałam, to antologia. Przydałoby się coś samodzielnego, bo jeszcze utrze się przekonanie, że wydawnictwo publikuje tylko zbiorki :)

   Usuń