niedziela, 28 kwietnia 2013

OgłoszenieOstateczny termin nadsyłania prac do antologii „Bitewny pył” zostaje przesunięty z 7 na 17 maja. Decyzja nie jest spowodowana ilością ani jakością dotychczas zgłoszonych tekstów, lecz ich przeciętną długością. Przytłaczająca większość liczy sobie nie więcej niż trzy strony maszynopisu (proszę sobie wyobrazić antologię złożoną z sześciu takich opowiadań). Co więcej, chociaż parę miniatur jest naprawdę dobrze skonstruowanych i „mocnych”, lwia część wygląda tak, jakby autor wpadł na – jego zdaniem – genialny pomysł i tak śpieszył się z jego zapisaniem, że w tym pośpiechu zupełnie zapomniał o takich „szczegółach” jak fabuła i bohaterowie.
Apeluję, aby dodatkowy czas poświęcić na uporanie się z owymi niedociągnięciami. Skoro regulamin zezwala na teksty do 180 tys. słów, nie ma sensu ograniczać się do marnych 500. Radziłabym także nie zapominać o zasadzie „pokazuj, nie opisuj”.

Przesunięciu ulega również termin ogłoszenia wyników. Zostaną one podane na blogu do 21 czerwca. Wyłonienie zwycięzców odbędzie się dwuetapowo. W pierwszym etapie wybrana zostanie dwunastka najlepszych prac, które następnie zostaną przekazane niezależnym sędziom.
Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone już 21 maja.

13 komentarzy:

 1. Mniej niż 3 strony? Ho ho, mam już 17 stron, a dopiero się rozkręcam. W sumie fajnie, że przesunięto termin, będzie więcej czasu na korektę.:)

  Pozdrawiam!

  PS. Podziwiam za odwagę - własne wydawnictwo internetowe, to jest coś! Mam nadzieję, że opowiadanie, które dzieje się PO bitwie, spełnia wymóg tematyczny. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komplement, aż się zarumieniłam. Tak, takie opowiadanie jak najbardziej pasuje do tematyki. Będę na nie czekać z niecierpliwością. Życzę przyjemnego pisania!

   Usuń
 2. A więc poczekamy na wyniki. Ja osobiście jestem nie za ilością słów, ale za jakością. Nie wydaje mi się, aby gotowe opowiadanie można było " wydłużyć", ale każdy musi zdecydować sam. Byle tylko nie wylać dziecka z kąpielą.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Stary człowiek przy moście" Ernesta Hemingwaya ma 1,5 strony, a jest to przykład genialnego rozwiązania prozatorskiego. Na szczęście autor nie wpadł na pomysł, by go wydłużać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, ależ ja bardzo lubię miniaturki (właśnie dlatego minimalna długość prac nadsyłanych na konkurs to 50 słów). Jednak napisanie dobrej miniatury to prawdziwa sztuka.

   Usuń
 4. Uff! Dzięki wielkie za przedłużenie terminu, miałam dzisiaj wysyłać pytanie na Twojego maila, Marto, czy termin 7 maja jest ostateczny. Wobec tego chyba jednak coś podeślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie! Szczerze mówiąc, jestem bardzo ciekawa, jak obecnie wygląda Twój styl pisarski - ostatnio przechodził prze prawdzie "ewolucje-rewolucje". Będę z niecierpliwością czekać na tekst!

   Usuń
  2. Ostatnio = ostatni rok.

   Usuń
  3. No i tak czasem jest, że trzeba z czegoś zrezygnować. Nie dam rady napisać pracy. Mam zbyt wiele popraw, to niezbyt sprzyjający moment na pisanie :/ Kwiecień-czerwiec to najbardziej burzliwe miesiące... No cóż, trudno.
   Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom! :)
   A Ciebie, Marto, chcę przeprosić, bo się zarzekałam, że napiszę...

   Usuń
  4. W pełni cię rozumiem. Ja mam dwie sesje, obronę i jeszcze poprawkę z ubiegłego roku...

   Usuń
 5. I tak mnie to już nie dotyczy :P

  OdpowiedzUsuń